לוגו - איגוד מאתרי נזילות ותרמוגרפיה בישראל

073-7889111

חדש!

מוקד הפניות של האיגוד

ניתן לפנות למוקד בכל סוג של פניה: דיווח לאיגוד על התנהלות לקויה, שליחת טפסים, ייעוץ בנוגע לנזקי מים ועוד ועוד...
חברי האיגוד
אודות - איגוד מאתרי הנזילות
חבר איגוד
אודות - איגוד מאתרי הנזילות

הקבוצה בפייסבוק

קבוצת "המאתרים"

האיגוד הוא הבית של האתרים הצטרפו אלינו לקבוצת המומחים בתחום נזקי המים, נייעץ, נלמד, נשתף וגם ניחשף.​

סיווג מאתרי נזקי המים וחברי איגוד המאתרים והתרמוגרפיה בישראל

מאתר נזקי מים מוסמך – כולל מתן חוות דעת משפטיות

מאתר זה צריך להיות בעל הסמכה לתרמוגרפיה LEVEL I, לפחות, המאפשרת לו להשתמש במצלמה תרמית לפי תקן ת.י. 13187 בו נאמר: “את התוצאות שמתקבלות באמצעות השיטה של צילום תרמי מסבירים ומעריכים מומחים שהוכשרו במיוחד למטרה זו”. 
מלבד זאת חייבת להיות ברשותו הסמכה המעידה על כך שעבר בהצלחה קורס איתור נזילות על ידי בית ספר או מכללה שהסמיך אותו והקנה לו ידע בנושא איתור נזילה באמצעות כלים נוספים כגון מצלמת סיב אופטי, גלאי גז וכד’, והוא יודע ומוכשר
להשתמש בהם. 
בנוסף לכך, עליו להיות בעל הבנה בפרוצדורות בית המשפט, רצוי מאוד שיהיה בעל הסמכה לאחר שעבר בהצלחה קורס עד מומחה בבית משפט, אך הדבר אינו הכרחי, מפני שכל אדם יכול להעיד בבתי משפט בתחום התמחותו, אך צריכים להיות לו כלים וידע לגבי אופן הגשת דוח לבית משפט, ולפיכך מומלץ מאוד שתהיה לו הסמכה מתאימה. נדגיש כי הכללים אותם הוא נדרש לדעת הם אלה הנדרשים למתן חוות דעת לבית משפט לפי תקנון הצהרת עד מומחה בהתאם לסעיף 89 א’ לתקנון סדר הדין האזרחי תשע”ט 2018, ועל חוות דעתו להיות ערוכה לפי הנוסח בטופס 6 בתוספת הראשונה לתקנון. כלומר, עליו להכיר את התקנון על בוריו ולדעת לפעול על פיו, בין אם למד זאת בקורס או בכל דרך אחרת.

מלבד כל זאת, עליו להיות חבר באיגוד המאתרים והתרמוגרפיה בישראל. במסגרת זו הוא רוכש ניסיון רב ורקע ומתאפשר לו להיות מונח בידע המתפתח בתחום ובשינויים הקיימים מעת לעת בחקיקה, בתקנים וכד’. 

מאתר נזקי מים מוסמך

מאתר זה עבר בהצלחה הסמכה לאיתור נזילות באחת מהמכללות או בתי הספר שקיימים בארץ ויש ברשותו תעודה בתוקף המעידה על כך, ומלבד זאת הוא חבר באיגוד המאתרים והתרמוגרפיה בישראל. מכך עולה שהוא מוכשר לבצע איתור של נזילה.
שימו לב, לפי תקן ת”י 13187, דו”ח הניתן לאחר בדיקה של מאתר נזקי מים מוסמך (שאינו מוסמך בתרמוגרפיה) אינו קביל כחוות דעת לבית המשפט.

מאתר נזקי מים – כולל ביצוע הטיפול

מאתר זה עבר בהצלחה הסמכה לאיתור נזילות באחת מהמכללות או בתי הספר שקיימים בארץ ויש ברשותו תעודה בתוקף המעידה על כך, ומלבד זאת הוא חבר באיגוד המאתרים והתרמוגרפיה בישראל. מכך עולה שהוא מוכשר לבצע איתור של נזילה. אך מעבר לכך, הוא גם רכש ידע באחד מהמקצועות המאפשרים לו לתקן כשלים שהתגלו במהלך הבדיקה, כלומר אם מתגלה כשל במערכת האיטום, הוא יוכל לתקנו אם יש ברשותו הסמכה כאוטם מורשה, או אם התגלה כשל באינסטלציה, הוא יוכל לתקנו אם יש ברשותו הסמכה כאינסטלטור. בהתאם להסמכתו, הוא יוכל לבצע איתור וגם לאחר מכן את התיקון הנדרש לפי המסקנות שהתגלו בדוח שלו, כמובן בהתאם לרצון הלקוח.

מאתר נזקי מים – כולל בדיקת רמת לחות וביצוע שיקום

מאתר זה צריך להיות בעל הסמכה בתוקף לאיתור נזקי מים מאחד מבתי הספר או המכללות המאושרות, וכן חבר באיגוד המאתרים. מלבד זאת, הוא נדרש להסמכה לבצע בדיקת לחות בשכבת מצע וכן בעל ציוד מתאים ומאושר, או לאישור על בדיקת רמת לחות ממכון מאושר המבצע עבורו את הבדיקה הזו. הבדיקה מתבצעת באמצעות לקיחת דוגמיות של שכבת המצע שמתחת לשכבת המדרך ובדיקת הלחות בדוגמיות באמצעות מעבדה. כאמור, ציוד המעבדה המאושר יכול להיות ברשות המאתר, ואם לא, כאמור, ניתן לשלוח את הדוגמיות למעבדה באחד מהמכונים המאושרים, כגון מכון התקנים, מכון איזוטופ וכיוצ”ב. 
לאחר שהתגלה כשל, כלומר לאחר שנמצאה רמת לחות חריגה מהתקן, ת.י. 1555 חלק 3, המאתר יוכל לבצע שיקום לנכס הנבדק במידה ויש ברשותו את האמצעים והכלים לביצוע ייבוש שכבת המצע הנעשית באמצעות הכלים המתאימים כגון יבשנים, בלאודרים וכד’, בהתאם, כמובן, לרצון הלקוח.

מגשר נזקי מים

מגשר נזקי מים הוא מי שעבר הסמכה לגישור באחד מהמכונים המוכרים בארץ של הנהלת בתי המשפט, ויש ברשותו תעודה שמוכיחה זאת. בנוסף על כך עליו להיות בקי ובעל הסמכה לאיתור נזקי מים וחבר באיגוד המאתרים והתרמוגרפיה בישראל.

ספק ציוד לאיתור

חנויות וספקים שיש ברשותם ציוד למאתרים, כלומר חומרים וכלים שנדרשים לצורך איתור נזילות. חברות הספקים באיגוד מאפשרת לבעלי המקצוע בתחום לאתר בקלות את הציוד הנדרש ולהתעדכן במכשור חדש וכן לרכוש מהספקים בפועל את הכלים ואת החומרים הנחוצים לו בקלות.

עורך דין המתמחה בנושא של נזקי מים

עורך דין זה הינו כמובן עורך דין שיש ברשותו הסמכה בתוקף כעורך דין, וניהל מספר תיקים של לקוחות בערכאות משפטיות בנושא של נזקי מים מול גופים כגון חברות ביטוח, קבלנים ועוד, ורמת בקיאותו בתחום זה היא מעבר לרמת הבקיאות הסטנדרטית של עורך-דין, החבר באיגוד המאתרים והתרמוגרפיה.

שמאי נזקי רכוש ומים

שמאי מוסמך שעבר הכשרה לשמאות נזקי רכוש ויש ברשותו ידע בנושא של הערכת נזק של נזקי מים. עדיפות לשמאי שעבר בהצלחה קורס באיתור נזקי מים והוסמך לכך, שמבין את היקף הנזקים הנלווים לאחר פיצוץ בצנרת או כשל באחת ממערכות המים, היודע להעריך נזקים עתידיים שעלולים להתרחש ובקי בתחום, החבר באיגוד המאתרים והתרמוגרפיה.

שונות – נותני שירות

כל נותני השירותים למאתרים כגון מפיקי דוחות, יוצרי אפליקציות ותוכנות המייעלות את עבודת המאתר, כגון תוכנות להכנת דוחות, תוכנות לשליחת אישור הזמנה מרחוק, לבניית אתרים ועוד. מוסמך 

We Have Spesical Offer

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

Logistic and Shipping Elementor Template Kit

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

support@kavaleri.domain

We Have Spesical Offer

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

Logistic and Shipping Elementor Template Kit

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

support@kavaleri.domain